Bo uchwyt ma znaczenie!

Podczas projektowania torebek reklamowych czy personalizowanych opakowań bardzo dużą uwagę poświęcamy takim elementom jak surowiec, z którego mają być wykonane, kolor, grafika czy dodatkowe zdobienia. Nieco mniej koncentrujemy się na doborze odpowiedniego uchwytu. Dopasowanie tego elementu niesłusznie jest bagatelizowane, ponieważ odgrywa on kluczową rolę zarówno w wizualnym odbiorze, jak i funkcjonalności projektowanego opakowania czy papierowej torebki.


SZNUREK (bawełniany, syntetyczny, papierowy lub jutowy)

Jest najpopularniejszym z uchwytów. Nie oznacza to jednak, że musi być nudny. Feeria kolorów pozwala na idealne dopasowanie sznurka do torebki. Sznurki mogą występować w wielu odsłonach – okrągły, płaski, jednobarwny, wielobarwny, splatany, skręcany, materiałowy lub papierowy. Taka różnorodność może sprawić, że torebka, która została wykończona uchwytem w formie sznurka stanie się niepowtarzalna, a nawet ekstrawagancka.

Sznurek daje możliwość indywidualnego dopasowania długości uchwytu. 50 cm czy 150 cm? Decyzja zależy od funkcji i efektu jaki chcemy osiągnąć.

W kwestii mocowania sznurka również istnieje wybór. Może on być klasycznie wiązany lub posiadać samoblokującą się końcówkę T-lace.

 

WSTĄŻKA (satynowa, rypsowa, typu jodełka)

Jest również bardzo popularnym wyborem. Jednakże nadaje ona torebce reklamowej bardziej stylowego charakteru niż sznurek. Tasiemka jest estetycznym oraz eleganckim dodatkiem. W przypadku użycia do produkcji torebek surowca o większej gramaturze, nadaje ona lekkości i uroku.

Długość, szerokość, kolor oraz rodzaj wstążki pozwalają na dostosowanie tego rodzaju uchwytu do każdego modelu opakowania. Ponadto daje on możliwość personalizacji poprzez nadrukowanie na nim logo lub unikalnego hasła.

Tak jak w przypadku sznurka mamy możliwość wyboru mocowania wstążki. Może ona zostać wklejona, dzięki czemu mocowanie będzie bardziej estetyczne i zapewni większą wytrzymałość torebki. Inną możliwością jest klasyczne wiązanie, z wykorzystaniem otworów, przez które wstążka będzie przepleciona. Ta metoda nie tylko zapewni nam estetykę wykończenia, ale również umożliwi szybką wymianę uchwytu na inny kolor bądź materiał, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

UCHWYT WYCINANY

Jest to szczególny rodzaj uchwytu, który stanowi integralną część personalizowanej torebki. Jest on wycinany w tym samym arkuszu surowca, z którego wytwarzana jest nasza torebka. Idealnie nadaje się zarówno do minimalistycznych form, jak i finezyjnych zdobień.

Wybór tego rozwiązania umożliwia uzyskanie oryginalnego efektu wykończenia. Np. korzystając z możliwości nadruku na całej powierzchni surowca, uchwyt może być idealnie wkomponowany, pozostając prawie niezauważalnym.

Uchwyt wycinany jest solidnym rozwiązaniem, gwarantującym wytrzymałość produktu.

 

KLAPKA ZAMYKAJĄCA

Jest to sposób, aby połączyć dwie funkcje – ozdobnej torebki oraz koperty.

Jeśli zależy nam na gustownym opakowaniu, które sprawi, że umieszczony w środku przedmiot nie wysunie się ze środka lub pozwoli na zachowanie dyskrecji czy niespodziankę, to jest to produkt, który spełni te oczekiwania.

W przypadku sposobu zamknięcia klapki, również konieczne będzie podjęcie decyzji. Możemy wybrać klapkę wsuwaną do środka torebki bądź z zawiązywaną tasiemką, zamykaną na zameczek, rzep czy naklejkę. W przypadku klapki zamykającej nie mamy ograniczenia co do kleju czy taśmy klejącej, tak jak w przypadku zwykłych kopert.

 

UCHWYT NIESTANDARDOWY

Oprócz standardowych rozwiązań występują inne, bardziej unikatowe i finezyjne możliwości, m.in. z wykorzystaniem drewna czy metalu.

 

UCHWYT TO WIELE MOŻLIWOŚCI

Wybierając uchwyt do torebki ozdobnej nie musimy decydować się tylko na jedną opcję czy jeden rodzaj.

Uchwyty mogą być ze sobą łączone.

Torebka papierowa ze sznurkiem lub wstążką/tasiemką może posiadać dodatkową wstążkę/tasiemkę służącą jako zamknięcie torebki (po zawiązaniu kokardki).

Torebka z klapką zamykającą może dodatkowo posiadać uchwyt wycinany, a torebka z uchwytem wycinanym wstążkę/tasiemkę jako element dekoracyjny oraz zamykający.

To tylko niektóre z opcji jakie mogą być zastosowane przy produkcji torebek ozdobnych.

Szeroki wybór materiałów oraz rodzajów wykończenia może sprawić, że podjęcie decyzji co do ostatecznego wyglądu produktu okaże się trudne. Nasz zespół zawsze służy pomocą w doborze odpowiednich surowców oraz personalizacji wyrobów, aby spełniały wszystkie oczekiwania.

Skontaktuj się z nami: biuro@atemi.pl