Ochrona środowiska

Od kilku lat możemy zaobserwować dynamiczny wzrost świadomości ekologicznej konsumentów w Polsce. Twoi Klienci coraz częściej myślą, w co zapakowany jest produkt i czy opakowanie to można poddać recyclingowi. Trend ekologiczny to już nie tylko kwestia mody, lecz konieczność – musimy razem zmieniać całą gospodarkę, aby zahamować nadprodukcję i nadmierne gromadzenie się odpadów. W trosce o środowisko naturalne Atemi oferuje szereg produktów, wykonanych z materiałów, które posiadają odpowiednie certyfikaty, nadają się do recyclingu lub są produkowane przy użyciu energii odnawialnej.

 

Co sprawia, że opakowania są eco-friendly?

  • Maksymalne dopasowanie do zawartości. Nasze produkty wytwarzamy pod wymiar, dostosowując je do potrzeb Klienta. Opakowania zbiorcze również dobrane są tak, aby nie przewozić powietrza i nie używać wypełniaczy. Ograniczaj z nami empty space.
  • Upcycling i re-use, czyli możliwość dalszego wykorzystania opakowania poprzez ponowne używanie lub zmianę w inny produkt. Można pomóc swoim klientom, nadrukowując na opakowaniu sugestie jego kolejnych zastosowań.
  • Recycling, czyli produkowanie opakowań, które nadają się do przetworzenia lub wytworzone są z papierów lub kartonów z surowców wtórnych (makulatury).
  • Certyfikaty, między innymi zrównoważonej gospodarki leśnej FSC/PEFC, surowców do kontaktu z żywnością ISEGA i inne.
  • Materiały pochodzące z fabryk produkujących papier w oparciu o najwyższe standardy środowiskowe, w tym także odnawialne źródła energii.
  • Oznaczenia odnośnie segregacji.

Możemy ułatwić odpowiednią segregację opakowań, nadrukowując na nich adekwatne informacje oraz symbole, poniżej niektóre z nich:

Możliwość ponownego wykorzystania

Znak zamieszczany na opakowaniach wielokrotnego użytku.

Opakowanie nadające się do recyclingu

Z przerabianego papieru powstają między innymi taśmy maskujące, bandaże, abażury, filtry do kawy, opakowania do jajek.

Wyrzucaj osobno

Znak zamieszczany na opakowaniach, które składają się z wielu materiałów, a poszczególne elementy należy rozdzielić i wyrzucić do innych pojemników.

Znak przypominający o wyrzucaniu opakowań do śmieci

Nadrukowany w odpowiednim kolorze pomoże konsumentom segregować śmieci tak, aby trafiły do odpowiednich pojemników.

Jakie ekologiczne opakowania możesz zamówić w Atemi?

Torby ekologiczne plus

 

 

Torby reklamowe wysokiej klasy z ekologicznych kartonów i papierów niepowlekanych. Dostępne również w wersji z wiązanym papierowym sznurkiem z FSC, co czyni je w 100% papierowymi.

Torby ekologiczne z uchwytem papierowym skręcanym

 

Ekologiczne i ekonomiczne torby reklamowe wykonane w 100% z papieru białego lub brązowego FSC lub PEFC. Nadają się do recyclingu. Doskonała alternatywa dla toreb foliowych.

Torby ekologiczne płaskie i fałdowe

 

Torebki wykonane z certyfikowanego papieru białego lub brązowego dopuszczonego do kontaktu z żywnością, produkowane przy użyciu farb i klejów wodnych do zastosowań spożywczych. Doskonała alternatywa dla woreczków foliowych.

Torby papierowe premium

 

Dokładamy wszelkich starań, aby torby te były jak najbardziej neutralne dla ekosystemu. Wykonujemy je z certyfikowanych papierów produkowanych w fabrykach o najwyższych standardach środowiskowych (ograniczenie wykorzystania wody i energii, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, efektywne wykorzystanie surowców i odpadów). Dzięki temu, że opakowania premium są efektowne i solidne, często są wielokrotnie używane przez klientów końcowych.

Pudełka

 

Pudełka wykonane z tektury - materiału odnawialnego, który łatwo ponownie przetwarzać i biodegradować. Dostępne również w wersji lux, wykonane z certyfikowanych niepowlekanych papierów i kartonów z włókien pierwotnych z dodatkiem masy makulaturowej.

Torby materiałowe

 

Torby bawełniane i non-woven wielokrotnego użytku, o najdłuższym cyklu życia. Torby, które służą konsumentom przez lata i tym samym pomagają w ograniczeniu używania opakowań plastikowych i jednorazowych.

Poznaj ekologiczne papiery i kartony używane do produkcji toreb i pudełek reklamowych w Atemi.

 

Papier i karton niepowlekany:

- biały gładki kraft 120g FSC

- biały papier 100% recycled FSC, bielony bez użycia chloru gazowego

- biały papier premium FSC, PEFC, ISEGA, którego odpad służy do nawożenia pól uprawnych w Szwecji

- brązowy papier 100% recycled, FSC

Barwiony papier i karton niepowlekany:

- papier o składzie 15% roślinnych spożywczych odpadów, 40% makulatury post-konsumenckiej + 45% pulpy FSC; barwiony naturalnymi barwnikami swoich składników występuje w 10 kolorach: corn, citrus, grape, almond, kiwi, olive, lavende, cherry, hazelnut, coffee; produkowany w 100% przy użyciu energii wodnej

- papier o składzie 20% skórzanych odpadów z produkcji włoskiej galanterii skórzanej + 40% makulatury + 40% pulpy FSC; występuje w sześciu naturalnych odcieniach z wyraźnymi wtrąceniami skóry; produkowany w 100% przy użyciu energii wodnej

- karton 100% recycled FSC, występuje w 22 naturalnych i intensywnych kolorach

- papier o składzie 15% odpadów z produkcji odzieżowej (wełna, bawełna) +40% makulatury +45% pulpy FSC, produkowany w 100% przy użyciu energii wodnej

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty! Dbajmy razem o środowisko naturalne!

Skontaktuj się z nami