ATEMI. BLOG

 • 12/05/2021
  Rośnie zapotrzebowanie na tekturę i papier opakowaniowy.

  Zgodnie z raportem opublikowanym przez Europejską Konfederację Przemysłu Papierniczego, w roku 2020 odnotowano wzrost zapotrzebowania na tekturę oraz papier opakowaniowy. W porównaniu z rokiem poprzednim produkcja opakowań z tych materiałów wzrosła aż o 2,1%, a samej tektury falistej o 3,3%. Dlaczego tak się stało? Jakie czynniki wpłynęły na wzrost znaczenia branży papierniczej i opakowaniowej?

  Dowiedz się więcej
 • 25/03/2021
  Nowe wyzwania dla branży opakowań.

  Opakowania pełnią kilka ważnych funkcji. Ich zadaniem jest ochrona produktu przed uszkodzeniami, ułatwienie transportu zawartości, a także promocja towaru i firmy. W ostatnich latach największym wyzwaniem w produkcji opakowań są ich atrybuty proekologiczne. W tym artykule powiemy Ci, na co jeszcze konsumenci zwracają obecnie największą uwagę.

  Dowiedz się więcej
 • 25/03/2021
  Recykling papieru i tektury w Europie w dobie pandemii.

  Działania proekologiczne to nie tylko korzystanie z materiałów biodegradowalnych, ale także poddawanie recyklingowi wielu z nich, tak aby mogły być wykorzystane w produkcji innych przedmiotów. Procesowi temu poddaje się między innymi szkło, metale, tworzywa sztuczne, a także papier i tekturę. Jak Europa radzi sobie z recyklingiem ostatnich z wymienionych surowców w dobie pandemii?

  Dowiedz się więcej
 • 22/02/2021
  Pudełka ozdobne i zbiorcze - co wziąć pod uwagę przed produkcją?

  Produkcja opakowań wymaga szczegółowych ustaleń na drodze klient-grafik-producent. W kolejnych krokach należy wybrać: rozmiar, model i kształt pudełka, materiał z którego ma zostać wykonane, projekt nadruku, ewentualne dodatki np. wkładki, uszlachetnienia czy uchwyty. Dopiero dokładne zaplanowanie wszystkich powyższych elementów umożliwi produkcję dopasowanego opakowania, które wywoła odpowiednie wrażenie na nabywcach i jednocześnie świetnie spełni swoje pozostałe funkcje.

  Dowiedz się więcej
 • 20/01/2021
  Pudełka wysyłkowe dla e-commerce.

  Wysyłkowy sklep internetowy to coraz popularniejsza forma sprzedaży. Prowadząc taki biznes, warto postawić na opakowania dedykowane branży e-commerce, które są nie tylko solidne i doskonale chronią zawartość, ale posiadają też walory marketingowe i informacyjne.

  Dowiedz się więcej
 • 18/01/2021
  Jak dbać o torby bawełniane z nadrukiem? Praktyczne porady.

  Torby bawełniane mogą służyć użytkownikom przez długi czas. Żeby jednak cieszyć się nimi jak najdłużej, należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. W niniejszym artykule odpowiemy na pytania: jak pielęgnować torby bawełniane, a także jak z nich korzystać, aby nie straciły swoich właściwości.

  Dowiedz się więcej
 • 04/11/2020
  Jak wygląda biodegradacja bawełny?

  Bawełna jest to włókno pochodzenia roślinnego, pozyskiwane z nasion bawełnicy, wykorzystywane do produkcji ubrań i wielu innych artykułów, na przykład toreb. Wytworzona z niej tkanina jest naturalna, trwała, odporna na rozciąganie i biodegradowalna. Dowiedz się więcej o procesie rozkładu bawełny!

  Dowiedz się więcej
 • 04/11/2020
  Torby reklamowe non-woven.

  Obszar zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi na świecie rośnie, dlatego wiele państw wprowadza regulacje mające na celu ograniczenie, a nawet stopniowe wycofywanie produktów plastikowych z rynku. Przedsiębiorstwa rezygnują z używania foliowych reklamówek, zastępując je torebkami materiałowymi lub papierowymi, które są ekologiczne ze względu na ich biodegradowalny charakter bądź możliwość wielokrotnego użytku.

  Dowiedz się więcej
 • 04/09/2020
  Pudełka reklamowe – dlaczego warto?

  Sklepowe półki zarówno w supermarketach, jak i w małych osiedlowych sklepikach, wypełnione są różnymi produktami. Każda firma, która chce sprzedać swoje artykuły, musi zadbać o to, aby wyróżnić się i przyćmić konkurencję. Podobno nie ocenia się książki po okładce, jednakże nie w marketingu. Istotne jest, aby opakowanie produktu przyciągało wzrok i uwagę klientów. W tym artykule dowiecie się, dlaczego warto zainwestować w profesjonalnie i dobrze zaprojektowane pudełka reklamowe.

  Dowiedz się więcej
 • 24/07/2020
  Dlaczego warto wybrać torby papierowe dla gastronomii?

  Codzienny natłok obowiązków oraz coraz szybsze tempo życia sprawiają, że odsetek osób korzystających z usług cateringowych dynamicznie rośnie. Aby sprostać nowym wymaganiom rynku, restauracje oraz inne lokale gastronomiczne oferują jedzenie na wynos i z dostawą do domu.

   

   

   

   

   

  Dowiedz się więcej
 • 03/06/2020
  Inspiracje w naszym portfolio.

  Szukasz produktowych inspiracji? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych różnych realizacji.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dowiedz się więcej
 • 03/06/2020
  Historia torby papierowej.

  Mało kto dzisiaj zastanawia się nad prozaicznymi rzeczami codziennego użytku czy wynalazkami z naszego najbliższego otoczenia. Któż bowiem podniesie rękę i udzieli odpowiedzi na pytanie kto wynalazł… klamkę do drzwi?

   

   

   

   

   

   

  Dowiedz się więcej
 • 03/06/2020
  Torby papierowe a środowisko naturalne.

  W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz rosnącej potrzeby dbania o nasze środowisko naturalne, warto zwrócić uwagę na pewne zagadnienia, dotyczące wykorzystania papieru w przemyśle poligraficznym i opakowaniowym.

   

   

   

   

   

  Dowiedz się więcej
 • 03/06/2020
  Recycling papieru.

  O potrzebie recyclingu wiemy już dużo, ale na czym dokładnie polega ten proces?

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dowiedz się więcej
 • 03/06/2020
  Jak wykorzystać torby reklamowe w promocji?

  Prowadząc swój biznes konieczne jest jego skuteczne promowanie. To dzięki szeroko pojętemu marketingowi docieramy do potencjalnych klientów.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami