Atemi. Blog

 • 07/09/2021
  Sztućce z kartonu.

  W związku z szybko postępującymi zmianami klimatycznymi poszukuje się coraz to nowszych środków, między innymi prawnych, pozwalających na zwiększenie skuteczności realizacji zasad ochrony środowiska. W związku z dyrektywą UE, zakazującą stosowania jednorazowych przedmiotów z tworzyw sztucznych, w tym sztućców, talerzyków, kubków czy słomek, popularne stało się wykorzystywanie kartonu w produkcji tego rodzaju akcesoriów.

  Dowiedz się więcej
 • 01/09/2021
  Ekofirma i ekomarka.

  Wśród niektórych przedsiębiorców wciąż krąży mit, że działania ekologiczne niosą za sobą wysokie koszty. Nic bardziej mylnego, ponieważ okazuje się, że bycie ekofirmą jest bardzo opłacalne. Działania zgodne z zasadami ochrony środowiska mogą przynieść wiele oszczędności, między innymi w takich obszarach jak segregacja odpadów czy korzystanie z dokumentacji elektronicznej.

  Dowiedz się więcej
 • 28/06/2021
  Jednorazowe naczynia z papieru i tektury.

  Przedmioty jednorazowego użytku, wykonane z tworzyw sztucznych, są szkodliwe dla środowiska. Nie chodzi tylko o to, że materiał, z którego zostały one wyprodukowane, bardzo wolno rozkłada się w przyrodzie, ale również jego obróbka pochłania bardzo dużo energii. W takim wypadku warto zdecydować się na jednorazowe przedmioty z papieru i tektury. Mowa tutaj przede wszystkim o naczyniach i sztućcach, jakie często oferują swoim klientom właściciele food trucków i restauracji. Okazuje się, że można połączyć przedmioty jednorazowego użytku z ekologicznym podejściem w prowadzeniu gastronomii.

  Dowiedz się więcej
 • 31/05/2021
  Nowe eko-materiały.

  W dobie wzrostu znaczenia ekologii na świecie poszukuje się coraz to nowszych surowców, które są przyjazne dla środowiska. Postęp technologiczny sprawia, że znajdziemy na rynku coraz więcej tkanin czy materiałów, które skutecznie wpisują się w ten trend. W tym artykule dowiesz się o nowościach, które od niedawna podbijają rynek – torebkach z ananasa, jabłkowej skórze, kaktusowych butach oraz innowacyjnych ubraniach z drewna! Zapraszamy do poczytania o ciekawostkach z ekologicznego świata.

  Dowiedz się więcej
 • 12/05/2021
  Rośnie zapotrzebowanie na tekturę i papier opakowaniowy.

  Zgodnie z raportem opublikowanym przez Europejską Konfederację Przemysłu Papierniczego, w roku 2020 odnotowano wzrost zapotrzebowania na tekturę oraz papier opakowaniowy. W porównaniu z rokiem poprzednim produkcja opakowań z tych materiałów wzrosła aż o 2,1%, a samej tektury falistej o 3,3%. Dlaczego tak się stało? Jakie czynniki wpłynęły na wzrost znaczenia branży papierniczej i opakowaniowej?

  Dowiedz się więcej
 • 25/03/2021
  Nowe wyzwania dla branży opakowań.

  Opakowania pełnią kilka ważnych funkcji. Ich zadaniem jest ochrona produktu przed uszkodzeniami, ułatwienie transportu zawartości, a także promocja towaru i firmy. W ostatnich latach największym wyzwaniem w produkcji opakowań są ich atrybuty proekologiczne. W tym artykule powiemy Ci, na co jeszcze konsumenci zwracają obecnie największą uwagę.

  Dowiedz się więcej
 • 25/03/2021
  Recykling papieru i tektury w Europie w dobie pandemii.

  Działania proekologiczne to nie tylko korzystanie z materiałów biodegradowalnych, ale także poddawanie recyklingowi wielu z nich, tak aby mogły być wykorzystane w produkcji innych przedmiotów. Procesowi temu poddaje się między innymi szkło, metale, tworzywa sztuczne, a także papier i tekturę. Jak Europa radzi sobie z recyklingiem ostatnich z wymienionych surowców w dobie pandemii?

  Dowiedz się więcej
 • 22/02/2021
  Pudełka ozdobne i zbiorcze - co wziąć pod uwagę przed produkcją?

  Produkcja opakowań wymaga szczegółowych ustaleń na drodze klient-grafik-producent. W kolejnych krokach należy wybrać: rozmiar, model i kształt pudełka, materiał z którego ma zostać wykonane, projekt nadruku, ewentualne dodatki np. wkładki, uszlachetnienia czy uchwyty. Dopiero dokładne zaplanowanie wszystkich powyższych elementów umożliwi produkcję dopasowanego opakowania, które wywoła odpowiednie wrażenie na nabywcach i jednocześnie świetnie spełni swoje pozostałe funkcje.

  Dowiedz się więcej
 • 20/01/2021
  Pudełka wysyłkowe dla e-commerce.

  Wysyłkowy sklep internetowy to coraz popularniejsza forma sprzedaży. Prowadząc taki biznes, warto postawić na opakowania dedykowane branży e-commerce, które są nie tylko solidne i doskonale chronią zawartość, ale posiadają też walory marketingowe i informacyjne.

  Dowiedz się więcej
 • 18/01/2021
  Jak dbać o torby bawełniane z nadrukiem? Praktyczne porady.

  Torby bawełniane mogą służyć użytkownikom przez długi czas. Żeby jednak cieszyć się nimi jak najdłużej, należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. W niniejszym artykule odpowiemy na pytania: jak pielęgnować torby bawełniane, a także jak z nich korzystać, aby nie straciły swoich właściwości.

  Dowiedz się więcej
 • 04/11/2020
  Jak wygląda biodegradacja bawełny?

  Bawełna jest to włókno pochodzenia roślinnego, pozyskiwane z nasion bawełnicy, wykorzystywane do produkcji ubrań i wielu innych artykułów, na przykład toreb. Wytworzona z niej tkanina jest naturalna, trwała, odporna na rozciąganie i biodegradowalna. Dowiedz się więcej o procesie rozkładu bawełny!

  Dowiedz się więcej
 • 04/11/2020
  Torby reklamowe non-woven.

  Obszar zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi na świecie rośnie, dlatego wiele państw wprowadza regulacje mające na celu ograniczenie, a nawet stopniowe wycofywanie produktów plastikowych z rynku. Przedsiębiorstwa rezygnują z używania foliowych reklamówek, zastępując je torebkami materiałowymi lub papierowymi, które są ekologiczne ze względu na ich biodegradowalny charakter bądź możliwość wielokrotnego użytku.

  Dowiedz się więcej
 • 04/09/2020
  Pudełka reklamowe – dlaczego warto?

  Sklepowe półki zarówno w supermarketach, jak i w małych osiedlowych sklepikach, wypełnione są różnymi produktami. Każda firma, która chce sprzedać swoje artykuły, musi zadbać o to, aby wyróżnić się i przyćmić konkurencję. Podobno nie ocenia się książki po okładce, jednakże nie w marketingu. Istotne jest, aby opakowanie produktu przyciągało wzrok i uwagę klientów. W tym artykule dowiecie się, dlaczego warto zainwestować w profesjonalnie i dobrze zaprojektowane pudełka reklamowe.

  Dowiedz się więcej
 • 24/07/2020
  Dlaczego warto wybrać torby papierowe dla gastronomii?

  Codzienny natłok obowiązków oraz coraz szybsze tempo życia sprawiają, że odsetek osób korzystających z usług cateringowych dynamicznie rośnie. Aby sprostać nowym wymaganiom rynku, restauracje oraz inne lokale gastronomiczne oferują jedzenie na wynos i z dostawą do domu.

   

   

   

   

   

  Dowiedz się więcej
 • 03/06/2020
  Inspiracje w naszym portfolio.

  Szukasz produktowych inspiracji? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych różnych realizacji.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dowiedz się więcej
 • 03/06/2020
  Historia torby papierowej.

  Mało kto dzisiaj zastanawia się nad prozaicznymi rzeczami codziennego użytku czy wynalazkami z naszego najbliższego otoczenia. Któż bowiem podniesie rękę i udzieli odpowiedzi na pytanie kto wynalazł… klamkę do drzwi?

   

   

   

   

   

   

  Dowiedz się więcej
 • 03/06/2020
  Torby papierowe a środowisko naturalne.

  W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz rosnącej potrzeby dbania o nasze środowisko naturalne, warto zwrócić uwagę na pewne zagadnienia, dotyczące wykorzystania papieru w przemyśle poligraficznym i opakowaniowym.

   

   

   

   

   

  Dowiedz się więcej
 • 03/06/2020
  Recycling papieru.

  O potrzebie recyclingu wiemy już dużo, ale na czym dokładnie polega ten proces?

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dowiedz się więcej
 • 03/06/2020
  Jak wykorzystać torby reklamowe w promocji?

  Prowadząc swój biznes konieczne jest jego skuteczne promowanie. To dzięki szeroko pojętemu marketingowi docieramy do potencjalnych klientów.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami