Sztućce z kartonu.

W związku z szybko postępującymi zmianami klimatycznymi poszukuje się coraz to nowszych środków, między innymi prawnych, pozwalających na zwiększenie skuteczności realizacji zasad ochrony środowiska. W związku z dyrektywą UE, zakazującą stosowania jednorazowych przedmiotów z tworzyw sztucznych, w tym sztućców, talerzyków, kubków czy słomek, popularne stało się wykorzystywanie kartonu w produkcji tego rodzaju akcesoriów.

 

 

 

 

 

Stosowanie jednorazowych przedmiotów z tworzyw sztucznych

Niestety tworzywa sztuczne mają zły wpływ na środowisko, ponieważ będąc odpadem, mogą rozkładać się nawet przez setki lat, zanieczyszczając tym samym planetę. Ich produkcja pochłania bardzo dużo energii, którą pozyskuje się z nieodnawialnych źródeł. Ze względu na ich intensywną eksploatację, można się spodziewać, że przyszłe pokolenia będą zmagały się z brakami tych źródeł.

Produkcja akcesoriów jednorazowych z kartonu i papieru - nie tylko pochłania mniej energii, ale też obniża koszty produkcji. W ich tworzeniu zużywa się również mniej wody i paliwa.

 

Kartonowe sztućce zuskują na popularności

Papier to materiał biodegradowalny, który bardzo szybko rozkłada się w przyrodzie, nie zaśmiecając tym samym środowiska. Obecnie coraz więcej firm tworzy jednorazowe przedmioty, korzystając z ekologicznych materiałów. Produkują tym samym kartonowe czy papierowe akcesoria, w tym sztućce, talerzyki czy słomki. Są one wygodne w szczególności dla pracowników gastronomii ze względu na swój jednorazowy charakter – nie trzeba ich myć, po zużyciu można je wyrzucić.

 

Zachęcamy do stosowania kartonowych sztućców

Tego rodzaju jednorazowe wyposażenie jest ekologiczne, a jego stosowanie pozytywnie wpływa na otaczające nas środowisko, w przeciwieństwie do ich plastikowych odpowiedników. Oferowanie kartonowych sztućców klientom wpływa także pozytywnie na budowanie wizerunku marki, która jest odpowiedzialna i przyjazna przyrodzie.

W Atemi promujemy wśród przedsiębiorców postawy proekologiczne poprzez proponowanie jednorazowych toreb, wykonanych z biodegradowalnych materiałów - z nami możesz więc zadbać o otaczające Cię środowisko.