Jak dbać o torby bawełniane z nadrukiem? Praktyczne porady.

Torby bawełniane mogą służyć użytkownikom przez długi czas. Żeby jednak cieszyć się nimi jak najdłużej, należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. W niniejszym artykule odpowiemy na pytania: jak pielęgnować torby bawełniane, a także jak z nich korzystać, aby nie straciły swoich właściwości.

 

 

 

 

 

Korzystanie z toreb bawełnianych.

Jak w przypadku każdego opakowania, pamiętaj, że również torba bawełniana ma swoją wytrzymałość i udźwig. Oczywiście może ona unieść wiele rzeczy, jednakże w trosce o szwy (szczególnie te przy uchwytach) lepiej uniknąć przenoszenia zbyt ciężkich zakupów.

Aby torba wyglądała estetycznie jak najdłużej, warto zadbać o dokładne lub dodatkowe zabezpieczenie produktów, które mogą zabrudzić materiał. W przeciwnym razie soczyste owoce, czy niedokręcone słoiki mogą pozostawić po sobie trwałe plamy.

 

Pranie toreb bawełnianych.

W celu zachowania wybarwienia, kolorów nadruku oraz fasonu torby, warto wiedzieć, jak ją wyprać. Torby bawełniane z nadrukami należy prać w niskiej temperaturze, nie wyższej niż 30 st. C. Co więcej, warto użyć delikatnych detergentów, ponieważ silne mogłyby osłabić strukturę materiału. Jeśli pierzesz w pralce, a nie ręcznie, zrezygnuj z wirowania na wysokich obrotach – naturalna bawełna ma tendencję do gniecenia się. Zrezygnuj również z suszarki bębnowej, bawełna może się zmechacić i skurczyć ponad miarę. Pamiętaj, że tkanina surowa niewykończona standardowo charakteryzuje się kurczliwością w praniu na poziomie 15%.

 

Uwaga na nadruk, czyli ciąg dalszy pielęgnacji.

Nadruk to najbardziej wrażliwy element torby. W wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji może wyblaknąć, przez co nie będzie prezentował się już tak dobrze, jak wcześniej. Aby tego uniknąć, warto prać torbę bawełnianą przewleczoną na lewą stronę. Tak samo z suszeniem, szczególnie na dworze – słońce posiada właściwości wybielające, różne pigmenty farb są mniej lub bardziej podatne na jego oddziaływanie. Jeśli chcesz zachować nadruk w jak najlepszym stanie, prasuj torbę bawełnianą także na lewej stronie, najlepiej w temperaturze nie przekraczającej 150 st. C.

Stosuj powyższe porady, a będziesz mógł cieszyć się estetyczną i solidną torbą bawełnianą przez długi czas.