Ekofirma i ekomarka.

Wśród niektórych przedsiębiorców wciąż krąży mit, że działania ekologiczne niosą za sobą wysokie koszty. Nic bardziej mylnego, ponieważ okazuje się, że bycie ekofirmą jest bardzo opłacalne. Działania zgodne z zasadami ochrony środowiska mogą przynieść wiele oszczędności, między innymi w takich obszarach jak segregacja odpadów czy korzystanie z dokumentacji elektronicznej.

 

 

 

 

 

 

W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto być ekofirmą, jakie zalety to za sobą niesie, a także co trzeba zrobić, aby rozwijać swoją ekomarkę w sposób optymalny, także z perspektywy finansów przedsiębiorstwa.

 

Ekofirma i ekomarka – dlaczego warto rozwijać się według zasad ekologii?

Jak wspomnieliśmy we wstępie do artykułu, bycie ekologicznym jest opłacalne - może prowadzić do ogromnych oszczędności na przykład związanych z ograniczeniem zużycia wody, poszukiwaniem nowych form generowania prądu z odnawialnych źródeł energii, segregacji odpadów i jeszcze wielu innych działań wykonywanych na co dzień.

Obecnie rządy wielu państw, w tym też Polska, oferują dofinansowanie do założenia fotowoltaiki. Z tych programów mogą skorzystać nie tylko klienci indywidualni, ale też przedsiębiorcy. W kontekście oszczędności energii elektrycznej, warto kupować do biur i zakładów przemysłowych urządzenia oraz maszyny energooszczędne.

Na oszczędność wody w biurze mogą wpłynąć na przykład toalety o małym przepływie. Warto także sprawdzać regularnie czy krany w łazienkach i kuchni nie przeciekają, a jeśli zdarzy się taka usterka – bardzo szybko ją naprawić. W kranach z kolei można także zainstalować napowietrzacze, dzięki nim podczas mycia rąk, zużywa się o wiele mniej wody!

 

Rozwijaj ekomarkę - sprawdź zalety działań proekologicznych

Do listy zalet, jakie wiążą się z rozwijaniem ekomarki i ekofirmy, zaliczyć można między innymi duże oszczędności, realny wpływ na otaczające Cię środowisko, ale też pozytywny rozwój wizerunku marki w oczach obecnych i przyszłych klientów. Ten pozytywny wizerunek marki możesz budować na przykład poprzez oferowanie klientom toreb papierowych eco-friendly, produkowanych przez nas w firmie Atemi. Znajdziesz u nas również produkty wielokrotnego użytku: torby bawełniane oraz torby polipropylenowe, zapraszamy do współpracy.