Pudełka ozdobne i zbiorcze - co wziąć pod uwagę przed produkcją?

Produkcja opakowań wymaga szczegółowych ustaleń na drodze klient-grafik-producent. W kolejnych krokach należy wybrać: rozmiar, model i kształt pudełka, materiał z którego ma zostać wykonane, projekt nadruku, ewentualne dodatki np. wkładki, uszlachetnienia czy uchwyty. Dopiero dokładne zaplanowanie wszystkich powyższych elementów umożliwi produkcję dopasowanego opakowania, które wywoła odpowiednie wrażenie na nabywcach i jednocześnie świetnie spełni swoje pozostałe funkcje.

 

Rozmiar opakowania a wielkość produktu.

Opakowanie powinno być maksymalnie dopasowane do wielkości zawartości. Jeśli pakujemy kilka przedmiotów, warto zastosować dodatkowe wkładki, które będą utrzymywały produkty nieruchomo. W przypadku wysyłki rzeczy delikatnych oraz szklanych, należy przewidzieć w pudełku zbiorczym miejsce na dodatkowe zabezpieczenia przed uszkodzeniem.

 

Nietypowy kształt czy ergonomia?

Najbardziej popularne opakowania to standardowe sześciany i prostopadłościany. Ich niewątpliwą zaletą są ergonomiczne kształty ułatwiające pakowanie, transport oraz układanie na półce. Aby jednak przykuć uwagę potencjalnego nabywcy, można wybrać inny model wyróżniający się na tle konkurencji, np. trapez, trójkąt, heksagon czy pudełka okrągłe. Jeśli chodzi o opakowania zewnętrzne zbiorcze i wysyłkowe, zostały one sklasyfikowane w katalogu FEFCO. Znajdziemy w nim pudła klapowe, teleskopowe, jedno- lub wieloczęściowe oraz wyposażenie wewnętrzne (przekładki, wkładki, kratownice).

 

Odpowiednia personalizacja to podstawa.

Personalizacja to nie tylko projekt nadruku, to również dopasowanie stylu opakowania do jego zawartości. Ekologiczne produkty warto zapakować w pudełka eco-friendly, np. nadające się do recyclingu, natomiast produkty premium w eleganckie pudełka z materiałów z najwyższej półki. Czym możemy wzbogacić pudełka? Jest szereg możliwości: ciekawy uchwyt, wstążki i kokardki, okienka ukazujące zawartość, dodatkowe uszlachetnienia typu tłoczenie lub wybłyszczenie.

Projektowanie opakowań to ciekawe wyzwanie, warto przyjrzeć się dokładnie wszystkim funkcjom, które ma pełnić, aby nadać mu odpowiednie cechy. Zapraszamy do skorzystania z wieloletniego doświadczenia fachowców w Atemi.